ZUSomat

Jak donosi ZUS w całym kraju instalowane są automaty mające za zadanie ułatwić obywatelom bolesne zazwyczaj czynności związane z tym urzędem.

Już od dziś klienci pięciu placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w kraju mają do dyspozycji niespotykany dotychczas w naszym kraju wielofunkcyjny urzędomat. Do 17 grudnia urządzenia staną w większości terenowych jednostek ZUS.

Dwa dotykowe ekrany, klawiatura, dwie drukarki, skaner, system głosowy, telefon - tak pokrótce można opisać urzędomat ZUS, potocznie zwany "zusomatem". Jest to nic innego jak samoobsługowe urządzenie dedykowane wszystkim klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Ciekawe rozwiązanie. Tylko czy ktoś się odważy tak ważne dokumenty włożyć do takiego pudła nie wiedząc, co z nich zostanie?

No i sprawa dla nas najważniejsza - wygoda dla osoby niepełnosprawnej na wózku.  ZUS przewidział co prawda dodatkowy monitor, umiejscowiony niżej. Ale co z klawiaturą? Co z tym miejscem do wsuwania dokumentów.  Osoby, które już widziały to urządzenie mówią, że pisanie na tej klawiaturze z rękami uniesionymi do góry może być mało wygodne.

Z informacji otrzymanych na forum wynika, że na dolnym ekranie wyświetalana jest klawiatura ekranowa.