Taryfy MPK - kolejna interpelacja wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi

Tramwaj jadący po ulicy

Pan Paweł Bliźniuk złożył kolejną interpelację w sprawie wprowadzenia normalizacji przepisów taryfowych w publicznym transporcie miasta Łodzi.

W treści interpelacji złożonej do pani Prezydent Hanny Zdanowskiej wiceprzewodniczący Rady porusza kwestię oszacowania kosztów zniesienia dodatkowych warunków przejazdów ulgowych, takich jak pobieranie renty czy zasiłku, dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym.

Pan Paweł Bliźniuk powołuje się w interpelacji m.in. na przepisy taryfowe Krakowa - dalce bardziej przyjazne niepełnosprawnym niż obecnie obowiązujące w Łodzi:

W tym przypadku można powołać się na przykład Krakowa, który w swoim planie taryfowym uwzględnił ulgę w przejazdach komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym, bez dodatkowych warunków.
Ponadto, osoby niepełnosprawne, ze względu na niepełnosprawność z powodu chorób narządów ruchu kończyn dolnych, mają prawo do bezpłatnych przejazdów.
Warto również zaznaczyć, że krakowski przewoźnik posiada nieznacznie liczniejszy tabor od komunikacji miejskiej w Łodzi oraz zbliżoną powierzchnię, na której odbywają się kursy pojazdów komunikacyjnych

 

 

Zobacz także: