Artykuły na temat "Ulgi w MPK Łódź"

W związku z  wyborami samorządowymi w roku 2014 wysłaliśmy do kandydatów krótkie pytanie na temat tego, czy, a jeśli tak to jak, zamierzają w przypadku objęcia funkcji radnego, czy prezydenta wpłynąć na zmianę tego jak traktowanie są niepełnosprawni w środkach komunikacji publicznej.

Otóż bowiem, w zależności od miasta, niepełnosprawni nie są traktowani jednakowo. Jedni mają prawo do ulgowego przejazdu, inni nie.

Sytuacja taka jest, delikatnie mówiąc, niesprawiedliwa, a kryteria podziału są co najmniej dyskusyjne.

 Zdjęcie łódzkiej elektronicznej karty biletu okresowego - tzw. migawki

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów łódzkim MPK wreszcie na Migawce

Niemożliwe staje się faktem. Po wielu miesięcznej batalii łódzcy seniorzy wreszcie mogą odetchnąć. Bezpłatne przejazdy można kodować na Migawce.
 Tramwaj MPK Łódź w kolorze żółtym i czerwonym stoi na przystanku. Bardzo dużo pasażerów stoi na tym przystanku. W tle inne tramwaje. Awaria.

Odpowiedź od wiceprezydenta pana Ireneusza Jabłońskiego w sprawie ulg dla niepełnosprawnych

W sprawie wprowadzenia sprawiedliwego systemu ulg dla niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej w Łodzi wypowiedział się kolejny wiceprezydent. Generalnie nic nowego - czyli niechęć i piętrzenie problemów :-). Tym razem okazuje się, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie może pomóc nawet w samym tylko oszacowaniu kosztów.
 Tramwaj jadący po ulicy

Taryfy MPK - kolejna interpelacja wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi

Pan Paweł Bliźniuk złożył kolejną interpelację w sprawie wprowadzenia normalizacji przepisów taryfowych w publicznym transporcie miasta Łodzi.
 Sala obrad rady miasta w Łodzi

Czym różni się niepełnosprawny zatrudniony na otwartym rynku pracy od tego w zakładzie pracy chronionej?

Otrzymaliśmy kopię odpowiedzi na interpelację pana P.Bliźniuka. Odpowiedzi udzielił pan wiceprezydent M. Cieślak. Stawiamy zatem pytanie jak w tytule.
 Autobus komunikacji miejskiej

Interpelacja Radnego Pawła Bliźniuka w sprawie przepisów taryfowych MPK

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi pan Paweł Bliźniuk złożył interpelację w sprawie ulg dla osób niepełnosprawnych.
 Sala obrad rady miasta w Łodzi

Nowi radni w Łodzi wybrani. Czy zmienią przepisy dotyczącego ulg dla niepełnosprawnych w MPK?

Wybory już za nami. Część nowowybranych radnych odpowiedziała na nasze pytanie w sprawie ulg w MPK. Przypominamy ich wypowiedzi w tym temacie.
 Sala obrad rady miasta w Łodzi

Wybory samorządowe

W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi w roku 2014 wysłaliśmy do kandydatów krótkie pytanie na temat tego, czy, a jeśli tak to jak, zamierzają w przypadku objęcia funkcji radnego, czy prezydenta wpłynąć na zmianę tego jak traktowanie są niepełnosprawni w środkach komunikacji publicznej.
 Autobus komunikacji miejskiej

Ulgi w przejazdach komunikacją miejską

Dlaczego niepełnosprawny niesłyszący, albo pracujący w zakładzie pracy chronionej ma przyznaną ulgę, a niepełnosprawny pracujący na otwartym rynku nie? Dlaczego pobierający zasiłek może liczyć na zniżkę w przeciwieństwie do niepełnosprawnego nie pobierającego dodatkowych pieniędzy od obywateli? I czy jest tak w każdym mieście?