Łódź wypowiada wojnę parkującym na kopertach dla niepełnosprawnych

Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

Łódzcy kierowcy nieustannie zastawiają koperty, przeznaczone dla niepełnosprawnych. Straż miejska chce z tym zrobić porządek i karać mandatami.

W tym roku strażnicy miejscy wystawili już 28 mandatów, udzielili 20 pouczeń i skierowali dwie notatki do sądu o ukaranie osób, które bez uprawnień zajęły miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Łódź chce wreszcie wyplenić nawyk zajmowania kopert dla inwalidów.

O stałe kontrole miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych wystąpił radny SLD Grzegorz Matuszak. Zwrócił się z interpelacją do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, aby uczuliła na ten problem nowego komendanta straży miejskiej.
Zdaniem Grzegorza Matuszaka poprzedni komendant nie reagował na podobne sygnały.

Radny Matuszak twierdzi, że na kopertach stają nawet urzędnicy magistratu.

- Mają za szybą zezwolenia, przypisane do dziadka czy babci - napisał Matuszak. - Wstyd mi, gdy inwalidzi wskazują imiennie pracowników UMŁ, którzy zajmują im miejsce.


Ciekawe co pokaże praktyka. Wątpię, aby znalazła się siła na polityków i urzędników - strażnik ukaże swojego przełożonego przy tym bezrobociu? Czy tez tych bardziej zamożnych buców, którzy auto co prawda kupili najdroższe, ale rozumu niestety nie mogli nigdzie dostać. O ile w ogóle o tym pomyśleli :). Oni też kpią z groszowych (w ich kategorii) mandatów.

Ale trzymamy kciuki.