Karta parkingowa z nowymi zabezpieczeniami

Podpis elektroniczny na karcie parkingowej, hologram i wydawanie karty podczas jednej wizyty w urzędzie – to składowe koncepcji wprowadzenia zabezpieczeń kart, chroniących przed ich sfałszowaniem, zaproponowane na posiedzeniu sejmowej podkomisji nadzwyczajnej, która pracuje nad nowym systemem wydawania dokumentu.

 

 


Warto obejrzeć, chociaż "na podglądzie" materiał video - zapis tego posiedzenia. (http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=3D44B4E52842DC0CC1257B480040C2A7).

Polecamy uwadze zwłaszcza pana siedzącego po lewej stronie, drugi od dołu. Przez 90% czasu (szacunek zaniżony chyba nawet) zajmuje się swoim tabletem.Ciągle coś tam gmera, pisze, przesuwa. Jeśli odłoży go na bok to na krótką chwilę, ale i wtedy nie jest zbytnio zainteresowany obradami. 

Pod koniec swojej obecności (ok godz. 15:00) rozmawia przez telefon. Ok godz 15:06 nie mógł wysiedzieć i wyszedł.

Pytanie: po co tam przyszedł? Odpowiedź nasuwa się sama - po dietę za udział w komisji? Nie jest to rzadki obrazek na posiedzeniach sejmu, ale do licha ciężkiego to jest dość tematyczna komisja, jak kogoś nie interesuje niech nie bierze udziału. Chyba, że interesuje go tylko kasa za obecność...