Przegląd mediów

Zdjęcie peronu kolejowego, obok którego stoi pociąg. Widoczna jest bardzo duża odległość od peronu do stopnia pociągu.

Potrzeby Armii Rosyjskiej ważniejsze od bezpieczeństwa pasażerów

Na bariery w postaci trudności z wchodzeniem do pociągu ze zbyt niskiego, lub zbyt wysokiego lub co gorsze - zbyt oddalonego od wejścia do pociągu peronu nie zwracają najmniejszej uwagi ludzie młodzi i w pełni sprawni. Ale już dla osób podróżujących z małymi dziećmi, w tym np. z wózkami dziecięcymi, z dużym bagażem, w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, np. ze złamaną nogą lub ręką, pokonanie kilku stopni lub przepaści dzielącej peron od pociągu często stanowi barierę nie do przebycia

Spółdzielnia „Retkinia-Północ” dyskryminuje niepełnosprawnych kierowców!

W Spółdzielni Mieszkaniowej „Retkinia-Północ” nie ma miejsc postojowych dla niepełnosprawnych kierowców. Według prezesa, nie życzą ich sobie mieszkańcy. To jedyna spółdzielnia w Łodzi, która uznała, że zmotoryzowanym inwalidom żadne dodatkowe prawa się nie należą.
Filiżanka kawy

Picie kawy chroni przed stwardnieniem rozsianym?

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy. Dobra wiadomość dla miłośników tego gorącego napoju. Najnowsze odkrycia naukowców dowodzą, że pomaga ona uchronić przed stwardnieniem rozsianym.
Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

Wydłużono ważność kart parkingowy. Szkoda że dopiero.

Do 30 czerwca 2015 r. wydłużono okres ważności kart parkingowych wydanych na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2014 r.

Zwolniony z pracy za niepełnosprawność

Jak donoszą media pracownik łódzkiego planetarium został zwolniony z pracy za to, że jest osobą niepełnosprawną.
Prudential trafiony dwutonowym pociskiem burzącym

Zachwycił internet projektem Teraz 44. Zrobił go dla żony

Za projektem Teraz 44, który podbił serca internautów, a wiele osób wstrząsnął stoi dziennikarz Marcin Dziedzic. Połączył powstańcze zdjęcia z panoramami współczesnej stolicy. Zrobił to dla żony, która choruje na stwardnienie rozsiane.
Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

25 zł za kartę parkingową dla niepełnosprawnego? Ministerstwo Finansów: za mało

Minister finansów stara się jak może łatać zarządzanie finansami. Skoro nie tak łatwo bez sprzeciwu było odebrać coś niepełnosprawnym, to może uda się w drugą stronę - kazać im więcej płacić. Nadarza się wszak wspaniała okazja - nowe przepisy dot. kart parkingowych!
Na pierwszym planie nowoczesny, ekskluzywny biurowiec PFRON, al. Jana Pawła II 13 w Warszawie.

Czy publiczne pieniądze dla niepełnosprawnych wspierają własnie nich?

Kto zgarnia setki tysięcy za organizację wesel? Niepełnosprawni? Stowarzyszenie założone przez pracowników urzędu gminy? Czy wójt? Wójt z Klwowa wydzierżawił swój budynek stowarzyszeniu, które zorganizowało w nim zakład aktywności zawodowej dla niepełnosprawnych. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wydał już na utrzymanie ZAZ i generalną przebudowę budynku 2,8 mln zł. Ale w weekendy ZAZ zamienia się w dom weselny. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby zarobione w ten sposób pieniądze szły na rehabilitację inwalidów. Nie idą.
Scyzoryk

Czy Zbigniew Tymowicz trafi do więzienia, bo się bronił?

Niepełnosprawny 64-letni mężczyzna z Lipna ma zostać oskarżony o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowia w sytuacji przekroczenia granic obrony koniecznej. To był czwarty raz, gdy Zbigniew Tymowicz został napadnięty na ulicy Traugutta w Lipnie. Obronił się - scyzorykiem
Zdjęcie przedstawiające papieża Jana Pawła drugiego.

Jan Paweł II i uzdrowienie chorego na stwardnienie rozsiane

Tracił władzę w rękach i nogach, błyskawicznie postępująca choroba zaczęła atakować także jego wzrok. Jemu także Ojciec Święty podarował drugie życie. Mowa o znanym gdańskim artyście Mariuszu Drapikowskim (54 l.)

Strony