Informacje

Czy Urząd Miasta Łodzi zapewni seniorom maseczki ochronne?

Wiele miast w Polsce wdraża program darmowej dystrybucji wśród seniorów, czyli grupy najbardziej narażonej w kontakcie z koronawirusem, maseczek ochronnych wielorazowego użytku. Zrobiły tak m.in. Suwałki czy Kutno. Czy Urząd Miasta Łodzi pójdzie w ślady tych miast? Wzywamy do tego!
Zdjęcie łódzkiej elektronicznej karty biletu okresowego - tzw. migawki

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów łódzkim MPK wreszcie na Migawce

Niemożliwe staje się faktem. Po wielu miesięcznej batalii łódzcy seniorzy wreszcie mogą odetchnąć. Bezpłatne przejazdy można kodować na Migawce.
Zdjęcie łódzkiej elektronicznej karty biletu okresowego - tzw. migawki

Czy radni pomogą łódzkim seniorom podróżującym MPK

Na terenie Łodzi osoby, które ukończyły 70. rok życia mogą podróżować komunikacją miejską za darmo. Muszą mieć jednak przy sobie - zgodnie ze stosowną uchwałą Rady Miejskiej - dokument tożsamości. Dla wielu seniorów jest to problem, gdyż boją się zabierać ze sobą taki dokument w obawie przed zgubieniem czy kradzieżą.
Tabliczka Ministerstwo zdrowia stylizowana na efekt graficzny z filmu Matrix - cyfry i napisy przelewające się przez ekran jak deszcz na szybie

Chorzy alaramują: leku Metex brakuje na rynku. Ministerstwo zdrowia nie widzi problemu.

Od dłuższego czasu docierają do nas informacje od osób niepełnosprawnych chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) o ciąglych od wielu miesięcy brakach w aptece leku Metex. Ministerstwo zdrowia nie widzi problemu.
Tramwaj MPK Łódź w kolorze żółtym i czerwonym stoi na przystanku. Bardzo dużo pasażerów stoi na tym przystanku. W tle inne tramwaje. Awaria.

Odpowiedź od wiceprezydenta pana Ireneusza Jabłońskiego w sprawie ulg dla niepełnosprawnych

W sprawie wprowadzenia sprawiedliwego systemu ulg dla niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej w Łodzi wypowiedział się kolejny wiceprezydent. Generalnie nic nowego - czyli niechęć i piętrzenie problemów :-). Tym razem okazuje się, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie może pomóc nawet w samym tylko oszacowaniu kosztów.

Dyskryminując inwalidów parkują niezgodnie z prawem?

Wracamy do sprawy zainicjowanej przez Express Ilustrowany. Mieszkańcy łódzkiego osiedla Retkinia Północ nie chcą, aby na ich terenie wyznaczone były miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych. Sami parkują dowolnie - często nie w miejscach do tego wyznaczonych.
Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

Czy na drodze wewnętrznej można parkować na miejscu dla niepełnosprawnych bez karty parkingowej

Wciąż wielu ludzi uważa, że na drogach wewnętrznych nie obowiązują żadne przepisy ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Nic bardziej mylnego.
Na miejscu postojowym dla samochdów wymalowany symbol tak zwana "koperta" wyznaczająca postój dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Symbol niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim.

Ile miejsc postojowych dla niepełnosprawnych

Liczbę miejsc postojowych, które muszę być przeznaczone dla osób niepełnosprawnych reguluje "Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych". Nie ogranicza jednak takiego obowiązku jedynie do dróg publicznych, ale uwzględnia także na przykład "strefy zamieszkania" - którymi mogą być objęte nie tylko drogi publiczne, ale także drogi wewnętrzne.
Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

Projekt zmian w zakresie wydawania kart parkingowych - konsultacje społeczne

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Projektu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych.
Tramwaj jadący po ulicy

Taryfy MPK - kolejna interpelacja wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi

Pan Paweł Bliźniuk złożył kolejną interpelację w sprawie wprowadzenia normalizacji przepisów taryfowych w publicznym transporcie miasta Łodzi.

Strony