Informacje

Zdjęcie łódzkiej elektronicznej karty biletu okresowego - tzw. migawki

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów łódzkim MPK wreszcie na Migawce

Niemożliwe staje się faktem. Po wielu miesięcznej batalii łódzcy seniorzy wreszcie mogą odetchnąć. Bezpłatne przejazdy można kodować na Migawce.
Zdjęcie łódzkiej elektronicznej karty biletu okresowego - tzw. migawki

Czy radni pomogą łódzkim seniorom podróżującym MPK

Na terenie Łodzi osoby, które ukończyły 70. rok życia mogą podróżować komunikacją miejską za darmo. Muszą mieć jednak przy sobie - zgodnie ze stosowną uchwałą Rady Miejskiej - dokument tożsamości. Dla wielu seniorów jest to problem, gdyż boją się zabierać ze sobą taki dokument w obawie przed zgubieniem czy kradzieżą.
Tramwaj MPK Łódź w kolorze żółtym i czerwonym stoi na przystanku. Bardzo dużo pasażerów stoi na tym przystanku. W tle inne tramwaje. Awaria.

Odpowiedź od wiceprezydenta pana Ireneusza Jabłońskiego w sprawie ulg dla niepełnosprawnych

W sprawie wprowadzenia sprawiedliwego systemu ulg dla niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej w Łodzi wypowiedział się kolejny wiceprezydent. Generalnie nic nowego - czyli niechęć i piętrzenie problemów :-). Tym razem okazuje się, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie może pomóc nawet w samym tylko oszacowaniu kosztów.
Tramwaj jadący po ulicy

Taryfy MPK - kolejna interpelacja wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi

Pan Paweł Bliźniuk złożył kolejną interpelację w sprawie wprowadzenia normalizacji przepisów taryfowych w publicznym transporcie miasta Łodzi.
Sala obrad rady miasta w Łodzi

Czym różni się niepełnosprawny zatrudniony na otwartym rynku pracy od tego w zakładzie pracy chronionej?

Otrzymaliśmy kopię odpowiedzi na interpelację pana P.Bliźniuka. Odpowiedzi udzielił pan wiceprezydent M. Cieślak. Stawiamy zatem pytanie jak w tytule.
Autobus komunikacji miejskiej

Interpelacja Radnego Pawła Bliźniuka w sprawie przepisów taryfowych MPK

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi pan Paweł Bliźniuk złożył interpelację w sprawie ulg dla osób niepełnosprawnych.
Sala obrad rady miasta w Łodzi

Nowi radni w Łodzi wybrani. Czy zmienią przepisy dotyczącego ulg dla niepełnosprawnych w MPK?

Wybory już za nami. Część nowowybranych radnych odpowiedziała na nasze pytanie w sprawie ulg w MPK. Przypominamy ich wypowiedzi w tym temacie.

Carrefour w Krakowie znów dostępny dla niepełnosprawnych!

Jeden z naszych Czytelników zaalarmował o bulwersującej sytuacji jaka ma miejsce w jednym z krakowskich supermarketów - brak kasy pierwszeństwa i dość niecodzienne tłumaczenie personelu.
Sala obrad rady miasta w Łodzi

Wybory samorządowe

W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi w roku 2014 wysłaliśmy do kandydatów krótkie pytanie na temat tego, czy, a jeśli tak to jak, zamierzają w przypadku objęcia funkcji radnego, czy prezydenta wpłynąć na zmianę tego jak traktowanie są niepełnosprawni w środkach komunikacji publicznej.
Autobus komunikacji miejskiej

Aresztowanie każdego przez kontrolera biletów niezgodne z Konstytucją

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, na mocy którego możliwość zatrzymania i ukarania grzywną każdego pasażera, nawet tego, który nie złamał prawa, jest niezgodne z Konstytucją. Tym samym potwierdzone zostało, że skandaliczne pozbawienie wolności osoby niepełnosprawnej, do którego doszło jakiś czas temu było niezasadne.

Strony